Základné informácie

Rodinné centrum ALŽBETKA v Alžbetinom Dvore (je to časť obce Miloslavov) bolo slávnostne otvorené 9.9.2009 za účasti vtedajšieho pána starostu Jaroslava Feriančeka, riaditeľky MŠ pani Dáše Janátovej i ďalších významných ľudí z obce, rodičov a detí. Zakladajúcimi členkami boli: Mgr. Andrea Žipajová (predseda a štatutár), Mgr. Gabriela Púčiková a Mgr. Milada Kováčová.

V októbri 2010 sme otvorili centrum v priestoroch v KD Miloslavov, časť Miloslava. No od novembra 2011 už fungujeme v naši nových priestoroch v modrej budove - teraz už Komunitné centrum, vedľa potravín v časti Alžbetin Dvor, kam sme sa úspešne presťahovali a týmto by sme sa chceli poďakovať našej obci Miloslavov za poskytnutie priestorov.

Otváracie hodiny a pravidelné aktivity nájdete v časti Pravidelné aktivity a ostatné akcie, ktoré organizujeme nájdete v časti Kalendár akcií. Pár fotiek z našich akcií či aktivít si môžete pozrieť v časti Fotogaléria.

A to sme my (nie celkom úplná zostava):


 

 

 

Naše ciele

Pomôcť rodičom (predovšetkým mamičkám) na rodičovskej dovolenke a ponúknuť im relax, oddych i možnosť aktívne sa zapájať do rôznych činností RC a tým sa realizovať.  Umožniť rodičom s deťmi vyjsť z izolácie, pomôcť im začleniť sa do komunity. Krátkodobo pomôcť s opaterou detí pri zaneprázdnenosti alebo absencii starých rodičov či príbuzných. Organizovať aktivity pre potrebu rodičov vzdelávať sa a dozvedieť sa niečo nové. Posilňovať rolu rodiny a rodičovskej výchovy.

  V rozrastajúcom sa Miloslavove chceme zriadiť centrum pre aktivity, oddych a vzdelávanie detí a mamičiek. Chceme sa predovšetkým poďakovať Komunitnej nadácii Bratislava a CitiBank, ktoré nám na zariadenie priestorov Rodinného centra Alžbetka poskytli grant. Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom za to, že nám pomohli svojou prácou pri úprave priestorov a pri organizovaní otvorenia rodinného centra. Ďakujeme aj všetkým, ktorí nás povzbudili slovkom uznania či pochvalou. Ak by ste sa rozhodli naše RC podporiť finančne, budeme sa tešiť – náš účet v Tatra banke 2626835682/1100. Žiadny dobrý skutok sa nestratí.

Ďakujeme:

ĎAKUJEME ZA POMOC PRI ROZVOJI CENTRA
Mariana a Ivan Levrincovci

Sisa a Rado Masarovci

Lucia a Daniel Demkovci

Veronika a Rado Chrenkovci

Veronika Tokárová

Dada a 

a ďalším dobrovoľníkom